قوانین ورود به ازبکستان

اطلاعیه شماره (1)

قوانین و مقررات گمرکی برای اشخاص حقوقی که وارد قلمرو جمهوری ازبکستان می شوند

مسافران موقع ورود به خاک ازبکستان از طریق فرودگاه های بین المللی می توانند کالا و اجناس به ارزش تا 2000(دو هزار) دلار، از طریق مرزهای ریلی و رودخانه ای تا 1000 (یک هزار) دلار و زمینی تا 300 (سیصد) دلاررا  بدون پرداخت حقوق گمرکی وارد کنند و نیازی به ذکر ان در اظهارنامه گمرکی نمی باشد.در خصوص ورود برخی از کالاها محدودیت وجود دارد از جمله  دخانیات (سیگار) تا 10 جعبه، عطر و سایر مایعات حاوی الکل تا 3 عدد، فلزات گرانبها، جواهر آلات و سنگ های قیمتی  تا 65 گرم مجاز می باشد.

 واردات مواد مخدر و روانگردان و پیش سازهای آن، مواد منفجره، هر گونه مطالب (چاپ شده، عکاس و فیلم) خشن، با محتوای تروریستی، زورگوئی، افراطگرائی، پورنوگرافی و غیره که به ساختار دولت و جامعه ازبکستان آسیب می رساند، ممنوع می باشد. همچنین واردات الکل اتیلیک، پخش کننده لیزر، پهپاد(پرنده های بدون سرنشین)، وسایل آتش بازی و ترقه بازی، ماشین های اسلات مرتبط با جایزه نقدی، وسایل نقلیه دست دوم از گروه "M2" ، "M3" و "N2" ، وسایل نقلیه جدیدکه میزان آلودگی آنها مطابق با الزامات استاندارد زیست محیطی "یورو -3" نیست و با بنزین یا سوخت دیزل کار می کند، علاوه بر این، لوازم الکترونیکی خانگی با استاندارد بهره وری انرژی "G" و "F" ، و همچنین لامپ های رشته ای با قدرت بیش از 40 وات نیز مجاز نمی باشد.

برای ورود مواد مضر برای لایه ازن و محصولات حاوی آن مواد، سلاح گرم و فشنگ(چارپاره)، گیاهان وحشی و اجزای آنها، مواد منفجره صنعتی، میوه ها و مجموعه گیاهان، حیوانات وحشی اجزای آنها، مجموعه های جانورشناسی، طعمه، تخم های آنها، وسایل و ضایعات خطرناک برای محیط زیست، کتب دینی و دارای بار فرهنگی مجوز ورود مقامات ذیصلاح  لازم می باشد.

وارد کردن ارز معتبر خارجی و ارز ملی جمهوری ازبکستان به قلمرو ازبکستان محدودیتی ندارد.

اشخاص حقوقی موقع خروج می توانند ارز نقد ازبکستان و یا معادل آن در  ارز معتبر خارجی را تا 100 میلیون صوم همراه خود ببرند. بردن مبلغ بیش از 100 میلیون صوم و یا معادل آن در ارز معتبر بنابر نحوه تعیین گردیده از طرف هیئت وزیران جمهوری ازبکستان انجام خواهد شد.

اشخاص حقوقی، بجز بانک های جمهوری ازبکستان نمی توانند ارز معتبر خارجی و یا ارز ملی ازبکستان را به شکل نقد به ازبکستان وارد کنند و یا از ازبکستان اخراج بکنند.
سایر اعلانات